Naše hodnoty

Platíte jen za ÚSPĚŠNOU záchranu dat.

Vyzvednutí a diagnostika zařízení je ZDARMA.

Máme VYSOKOU úspěšnost záchrany vašich dat.

Jsme na trhu více než 20 LET. Svěřte svá data profesionálům.

Vaše data jsou u nás v BEZPEČÍ.

Jsme u centra Olomouce, i přesto u nás můžete ZAPARKOVAT.

Většina našich zákazníků není z reklamy, ale z DOPORUČENÍ.

Záchrana dat z pevného a externího disku (HDD)

Nedaří se vám správně načíst data z vašeho pevného nebo externího disku (HDD)? Pokud máte na tomto disku drahocenná data, ať už jde o firemní data, rodinné fotky, nebo něco jiného, není toto pro vás žádná příjemná situace. Příčin poškození disků může být několik, obecně se jedná buďto o softwarovou nebo hardwarovou chybu. Tato situace nicméně nemusí být beznadějná. Ve většině případů zvládneme z vašeho poškozeného disku zachránit všechna data, v tom horším případě jen ta nejdůležitější.

Jaké jsou známky a náznaky poškození disku?

Disk se vůbec nehlásí & nezobrazuje

Jeli váš disk připojený a v systému jej vůbec nevidíte, jedná se o jeho selhání. To může mít mnoho příčin. Čím více se budete sami pokoušet o záchranu dat, tím menší je pravděpodobnost, že bude vaše data možné zachránit. Naše úspěšnost obnov dat z HDD je 98%. Klikněte na tlačítko níže a zjistěte, jak celý proces záchrany dat u nás probíhá. Je to velice jednoduché.

Chci zachránit svá data z HDD

Zachraňujeme data z pevných a externích disků profesionálně

Cena. Jaká je cena obnovy dat z HDD?

Klik vás posune dolů na stránku, kde naleznete ceník obnovy dat z HDD.

Pomalá přístupová doba

Moderní počítače zvládají pracovat s daty velmi rychle. Pokud vám tedy běžné úkony jako je například otevření složky, načtení fotografie nebo načtení celého počítače trvá příliš dlouho, pak je vysoká pravděpodobnost, že Váš disk brzy přestane fungovat. V některých případech data nenačtete vůbec a je již nutná jejich záchrana od někoho, kdo tomu rozumí. V opačném případě můžete data nenávratně poškodit ještě více.

Počítač se seká a restartuje se

Pokud se počítač seká nebo restartuje je to další varování těsně před selháním disku. V případě, že svá data ještě dokážete načíst, ihned je zálohujte.

Mizející data

Pokud na vašem počítači začnou mizet data, je možné, že váš disk se snaží poškození napravit. V tomto případě opět ihned zálohujte, než bude pozdě. V případě, že už pozdě je. Ihned disk odpojte a zašlete nebo přineste k nám, kde vám data opět obnovíme.

Disk vydává zvláštní zvuky

V tomto případě je to jasné mechanické poškození a je jen otázka času, než disk přestane fungovat úplně. Buď ihned zálohujte a nebo, pokud z disku již neumíte získat svá data, ozvěte se nám.

Zavolejte nám

Volejte na +420 721 124 741, +420 587 407 456 nebo +420 587 407 499. Můžete také napsat email na info@datadoktor.cz.

Jaké jsou nejčastější HW poškození disku?

Závada elektronické řídící desky

V tomto případě nejspíše zůstanou veškerá data zachována, pouze k nim ztratíte přístup. Vadnou řídící desku vyměníme za novou, ovšem je třeba myslet na to, že nová řídící deska musí být plně kompatibilní. Po této výměně lze disk znovu použít.

Hardwarové závady uvnitř disku (podtlaková komora)

Toto je většinou doprovázeno podivnými zvuky, kdy může být problém ve čtecích hlavách, ložiskách nebo například v motorku disku. Většinou následuje poškození ploten disku a tím pádem poškození samotných dat. Může se stát, že se tímto zablokuje přístup k některým sektorům disku. V domácích podmínkách je nemožné tento problém vyřešit, jelikož i mikročástice prachu, která se dostane dovnitř disku může způsobit nenávratnou ztrátu dat.

Poškození magnetických ploten disku

Většinou následuje po předchozím uvedeném bodě, kdy se v důsledku jiné závady poškodí také magnetické plotny disku. V tomto případě je nutné se obrátit na specializovanou laboratoř, kde vám vaše data zachrání.

Chci objednat vyzvednutí mého disku zdarma

Vyzvedneme poškozený disk u vás doma a vaše data zachráníme

Jaké jsou nejčastější SW poškození disku?

Poškozený systémový soubor

Tato závada se příliš neliší od poškození hlavního spouštěcího záznamu. Rozdíl je v tom, že přístup k oddílu je uzavřen, nebo je označen jako nepřidělený. Tím pádem nebude obsah této sekce dostupný. Toto může nastat skrze virový útok , formátování nebo například po výpadku souborového systému. Obnova dat v tomto případě spočívá v použití speciálního software, společně se znalostmi technika, který tato data umí zachránit.

Poškozený hlavní spouštěcí záznam (MBR)

Oddíly nejsou nalezeny OS nebo jsou jejich parametry špatně definovány. Důsledkem může být poškození signatury. OS poté usoudí, že v místě spouštěcího záznamu není důležitá informace a disk není rozdělen na oddíly. V důsledku poškození spouštěcího kódu selže OS při pokusu o načtení a počítač se zasekne. Nejhorší možností SW selhání může být poškození MBR, která může znamenat zničení tabulky oddílů a tím pádem ztrátu přístupu k informacím uložených v jednotlivých oddílech. Při těchto závadách je nutný odborný zásah. My vám data zachráníme!

Poškození obsahu sektoru

Jde o ne moc častý problém. Náhodné poškození údajů o sektoru může značit  mechanické selhání nebo důsledek škodlivých programů.

Ceník

Naše ceny obnovy dat z HDD začínají na 2.000 Kč.
Podle složitosti dané záchrany se poté odvíjí skutečná cena.
Cenu budete znát předem a necháme vás ji schválit.

 • Úroveň 1 – cena od 2.000 Kč

Obnova dat po softwarové stránce. Např. smazání soboru, formátování disku a podobně.

 • Úroveň 2 – cena od 4.000 Kč

Obnova dat v případě, že je poškozený hardware HDD. Např. disk není detekován v počítači, je zničená řídící elektronika, porušena servisní oblast, bios a podobně.

 • Úroveň 3 – cena od 6.000 Kč

Obnova dat v případě, že je disk hardwarově závažně poškozen. Např. jsou poškozené čtecí hlavy, disk se netočí, vydává divné zvuky, je porušený povrch ploten, záznamová vrstva, vadný motor nebo ložisko. Také pokud je souborový systém jiný než FAT/NTFS. A také v případě, že se jedná o kombinované poškození s některými z předchozích závad.

 • Zařízení vyzvedneme na vaší adrese zdarma.
 • Analýzu problému provádíme zdarma.
 • Zpětná montáž původního disku stojí 690 Kč.
 • Zaslání disku zpět, v případě využití svozu zdarma a odmítnutí obnovy stojí 250 Kč.
 • Doba zpracování zakázky je průměrně 3 – 10 pracovních dní.
 • Záchrana se provádí tak, jak je v pořadí za ostatními zakázkami.
 • Zakázka může být posunuta na přednostní nebo expres zakázku.

 

 • Přednostní zakázka

Příplatek 50%. Na záchraně se pracuje přednostně před ostatními.

 • Expresní zakázka

Příplatek 100%. Na záchraně se začne pracovat okamžitě po převzati zakázky.

Veškeré ceny jsou s DPH.

Chci zachránit svá data

Zachraňujeme data z pevných a externích disků profesionálně